Kurier samochodowy

Zawód kuriera samochodowego rozwinął się wraz z rozwojem zakupów przez internet. To właśnie wtedy pojawiło się tak wiele samochodów należących do kurierów. Okazało się także, że Poczta Polska nie jest w stanie dostarczyć przesyłek na tak wysokim poziomie. Tak właśnie powstały prywatne firmy kurierskie i międzynarodowe koncerny.

Praca kuriera nie jest dla wszystkich. Na pewno należy być odpornym na stres, którego w tej pracy nie brakuje. Należy także być gotowym na dźwiganie ciężkich przesyłek, a przede wszystkim - lubić jazdę samochodem. Jeśli to Cię nie przeraża to możesz nawet założyć własną działalność gospodarczą.

Rotacja w firmach kurierskich jest bardzo duża, dlatego łatwo jest dostać pracę w takiej firmie. Najłatwiej oczywiście zrobić to poprzez ogłoszenie lub bezpośredni kontakt z daną firmą. Niestety w większości przypadków należy posiadać własny samochód i działalność gospodarczą. Poza tym stawki w tym zawodzie są naprawdę mocno wyśrubowane.

Stawki są różne, zależą od ilości pracy. Na początku jest trudno - mało paczek, duże koszty paliwa i działalności gospodarczej. Jednak z czasem jest coraz lepiej i po kilku miesiącach można osiągnąć 2-3 tysiące złotych po odliczeniu wszystkich kosztów. Zasady zarabiania są proste - im więcej paczek rozwieziesz, tym więcej zarobisz.

Pracę kurier zaczyna zazwyczaj dość wcześnie, stojąc przy taśmie i wybierając swoje paczki. Kolejno rozwozi swoje paczki do około 17, ale zdarza się, że kurierzy pracują do późnego wieczoru. Dziennie kurier rozwozi około 50-60 paczek. 

Praca kuriera to ciężki kawałek chleba. Nie można zarobić tam wiele, stawki są wyśrubowane, a i ogólne warunki także pozostawiają wiele do życzenia. Jeśli więc chcesz zostać kurierem - uzbrój się w cierpliwość, bo na początku może być naprawdę ciężko.

Jeśli jednak lubisz prowadzić samochód to ta praca powinna Ci się podobać. Musisz być jednak odporny na stres, a także na niemiłe podejście klientów. Poza tym musisz dbać o punktualność, bo jest to jedna z ważniejszych kwestii w pracy kuriera samochodowego. Jeśli jednak posiadasz te cechy, powinieneś osiągnąć sukces.