Kurier rowerowy

W zawodzie kuriera rowerowego często zostają nimi miłośnicy rowerów, którzy po prostu bardzo lubią przemieszczać się w ten sposób i ta praca jest dla nich przyjemna. Takie osoby są kurierami przez długie lata i chwalą sobie tę pracę. Jednak są także tacy, którzy chcą sobie po prostu dorobić w ten sposób i ci zazwyczaj nie wytrzymują nawet kilku miesięcy. Jak więc naprawdę wygląda zawód kuriera rowerowego ?

Oczywiście, żeby móc zostać kurierem, którzy przemieszcza się na rowerze należy lubić na nim jeździć. Codziennie do pokonania czeka nawet 100km i wcale nie jest to mała liczba. Należy mieć więc nogi ze stali. Ze stali należy mieć także nerwy, bo tych nie brakuje podczas codziennej pracy kuriera rowerowego.

Na kurierów rowerowych narzekają przede wszystkim kierowcy, ale także piesi. Jakie są więc plusy tego zawodu?

Jeśli lubimy jeździć na rowerze to możemy połączyć pasję z pracą. Zachęcający jest także charakter pracy - nie jest to bowiem wielogodzinne siedzenie za biurkiem. W takiej pracy trudno o nudę czy monotonię. Jeśli jesteś młodą osobą i jest to Twoja pierwsza praca to powinieneś być także zadowolony z zarobków. 

Jeśli jednak nie lubisz ruchu - ta praca nie jest dla Ciebie. Jeśli nie potrafisz odpuścić i lubisz kłótnie albo masz problem z powstrzymywaniem nerwów - ta praca może być dla Ciebie problemem. Jeśli liczysz na wysokie zarobki - tutaj też nie zarobisz kokosów. Bardzo często od kurierów rowerowych wymaga się założenia własnej działalności gospodarczej, co także może odstraszać. Jeśli to nie ma miejsca - to zapewne pracodawcy zaproponują Ci śmieciową umowę. Nie masz także szans na żadne awanse. No i musisz posiadać rower. Poza tym praca kuriera rowerowego jest bardzo sezonowa.

Oczywiście ta praca najlepiej wygląda w dużych miastach. Często wymagane jest także zakupienie nieprzemakalnej torby i specjalnego ubrania.

Jeśli więc jesteś młody i miałaby to być Twoja praca - jak najbardziej możesz się zdecydować. Nie jest to jednak opcja dla osób dojrzałych, które chcą się rozwijać. Nie ma tutaj bowiem opcji na awanse. Nie decyduj się na nią także wtedy, kiedy masz słabą kondycję.